jún 2007 október 2007 obsah čísla
infovekacik - úvodník
internetový časopis pre deti
september 2007
logo Infovek

Naučme sa Vyskúšajme sa Ideme do prírody Mestá Slovenska Zahrajme sa Môj kamarát ... Omaľovanka Urob si sám Naša tvorba Napísali ste Redakčná rada Archív


trieda v minulostiČaute, decká,

tak už sme tu zas. Prázdniny ubehli ako voda a my sa opäť stretávame. Kde? Predsa v našom druhom domove – teda v škole. Presnejšie povedané v triede.

Pretože sa nebojíme matematiky, tak si ľahko vypočítame, že škola je naozaj náš druhý domov. Počítajme: každý deň sme v škole asi 8 hodín (od 7:30 do 13:00, potom v školskom klube do 15:30). V posteli sme asi 10 hodín, to je spolu 18 hodín. Ak počítame, že 2 hodiny sme vonku, 1 na krúžku, tak neviem, či tá škola nie je aj naším prvým domovom.

trieda v minulostiPreto je veľmi dôležité, aby sme sa v nej cítili dobre, aby nás nenapĺňala strachom, nebrala nám spánok. Veď aj prečo? Máme tu svojich priateľov, s ktorými si máme čo povedať, spoločné hry, tajné znamenia, zážitky, na ktorých sa vieme spoločne zasmiať.

Mnohí z vás sa do školy tešia práve preto, že im už chýbajú kamaráti. Ste plní zážitkov, ktoré potrebujete niekomu vyrozprávať. trieda v minulostiMožno ste sa naučili nové hry, tance, či ste objavili niečo prekvapujúce...

Takže, hor sa do tej svojej triedy, ku svojim priateľom. A nezabudnite: preneste do triedy vaše zážitky, vyzdobte si triedu smiechom, okrášlite ju úsmevom, naplňte porozumením, rozsvieťte šťastím, vymaľujte hrdosťou na seba. Lebo nezabúdajte, krása triedy je ukrytá vo vás. Akí budete vy, taká bude i vaša trieda a vaša škola.

Verím, že práve tá vaša trieda bude tá naj.

A nezabudnite tú vašu triedu nakresliť a poslať mi ju. Už sa teším na obrázky.

© Asociácia projektu Infovek, posledná zmena: 12.4.2009, KZVI
Internetový časopis Infovekáčik je v roku 2007 financovaný
firmou AgemSoft a.s.
logo AgemSoft a.s.