máj 2007 september 2007 obsah čísla
infovekacik - úvodník
internetový časopis pre deti
jún 2007
logo Infovek

Naučme sa Vyskúšajme sa Ideme do prírody Mestá Slovenska Zahrajme sa Môj kamarát ... Omaľovanka Urob si sám Naša tvorba Redakčná rada Archív


Môj kamarát ... Truhlík

Chrobák Truhlík sa chce naučiť hrať šípkobal. Že taký šport vôbec nepoznáš? Vyskúšaj ho spolu s chrobákom Truhlíkom - tréningová dráha leží rovno pred tebou.

Cieľom šípkobalu je dostať sa na druhú stranu bludiska. Kliknutím na chrobáka Truhlíka ho posunieš dovnútra bludiska. Hra sa môže začať:

  • ak sa dostaneš na jednu šípku, môžeš sa pohnúť iba o jeden krok v smere šípky,
  • dvojitá šípka znamená pohyb o dva kroky v smere šípok,
  • trojitá šípka znamená pohyb o tri kroky v smere šípok.

V bludisku si určite všimneš ešte jeden druh šípok - šípku s dvoma smermi. Táto šípka je menič smeru - ak sa na ňu dostaneš, môžeš pokračovať hociktorým smerom, ktorý ti šípka ponúka.

Ak sa dostaneš na opačnú stranu bludiska (svetlozelené políčka), vyhrávaš!

Dávaj dobrý pozor, aby si pri sledovaní šípok nevyšiel z bludiska. Ten, kto opustí bludisko, prehráva, svoje kolo. Nemusíš sa báť - ak sa náhodou dostaneš na šípku, z ktorej sa nevieš vrátiť, klikni na ľubovoľné štartovacie políčko. Chrobák Truhlík sa naň presunie a Ty môžeš skúmať iný vchod do bludiska.

V šípkobale si môžeš merať sily aj so svojimi kamarátmi. Vypni tlačidlo Hrám sa a môžeš tvoriť svoju vlastnú dráhu. Až bude dráha hotová, stlač toto tlačidlo ešte raz.

Nájde teraz Tvoj kamarát cestičku?

Poznámka: šípkobal je hra pre bystré hlavy. Cestička z bludiska preto niekedy nemusí existovať. Vtedy skúsený šípkobalový hráč skríkne: "Nejde to!" a vysvetlí spoluhráčom, prečo si to myslí. Ak presvedčí ostatných hráčov, je víťazom tohto kola.

Stlačením tlačidla Nová hra vstúpiš do ďalšieho kola šípkobalu.


Ak nie je vidieť Imagine projekt, treba stiahnuť Imagine plugin
© Asociácia projektu Infovek, posledná zmena: 12.4.2009, KZVI
Internetový časopis Infovekáčik je v roku 2007 financovaný
firmou AgemSoft a.s.
logo AgemSoft a.s.