september 2007 november 2007 obsah čísla
infovekacik - úvodník
internetový časopis pre deti
október 2007
logo Infovek

Naučme sa Vyskúšajme sa Ideme do prírody Mestá Slovenska Zahrajme sa Môj kamarát ... Urob si sám Naša tvorba Napísali ste Redakčná rada Archív


Zahrajme sa - Tvoríme slová

Dnes si zahráme hru Vytvor čo najviac slov z písmen daného slova. Pozri, koľko slov môžeme vytvoriť z písmen slova slniečko.

  1. Klikni na kladivko a rozbi ním biele slovo na písmenká (kliknutím).
  2. Priliepaj k sebe jednotlivé písmenká tak, aby si vytvoril nové slovo - ťahaj písmenko myšou a polož ho na iné písmenko. zliepanie písmen
  3. Hotové slovo potiahni do svetlooranžového obdĺžnika. Tu si môžeš slová ukladať ako chceš, napr. podľa počtu písmen alebo do mapy (stlač Zobraz ako mapu).

Ak si sa pomýlil a chceš vytvorené slovo zrušiť, stačí ho potiahnuť myšou mimo svetlooranžovej plochy. Ak si už vytvoril všetky možné slová, môžeš si zmeniť biele slovo na iné. Stlač tlačidlo Nové slovo, napíš Tvoje slovo a stlač Enter.

Hru môžete hrať aj viacerí, najviac však štyria. Jeden z Vás hru začne tlačidlom Začni, ostatní sa pripoja tlačidlom Pripojím sa. Potom ešte prvý hráč vymyslí hlavné (biele) slovo a môžete začať skladať slová.


Ak nie je vidieť Imagine projekt, treba stiahnuť Imagine plugin
© Asociácia projektu Infovek, posledná zmena: 12.4.2009, KZVI
Internetový časopis Infovekáčik je v roku 2007 financovaný
firmou AgemSoft a.s.
logo AgemSoft a.s.